RC Slavia Praha > Klub > 90 let historie > Články > KDYŽ VÁM SRDCE BIJE PRO RAGBY, NA VĚKU NEZÁLEŽÍ

KDYŽ VÁM SRDCE BIJE PRO RAGBY, NA VĚKU NEZÁLEŽÍ

20.5.2017

Představujeme tým SLAVIA 35+ a starší oldies výběry, pro které je a vždycky byl výsledek zápasu méně než radost ze hry a týmový duch. Tihle muži bývají své životní lásce zcela oddáni a nezřídka pro ni riskují své zdraví. Taková pravá nefalšovaná romantická láska. A ještě jedna perlička. Dřívější zažité označení týmu OLD BOYS SLAVIA bylo trochu mystifikací, protože hráče starší 35 let, spojuje především mladistvý elán a nehynoucí srdce rváče.

STARÁ GARDA

Dnešní tým pokračuje v tradici z roku 1966, kdy vznikla tzv. Stará garda, což bylo vlastně 15 bývalých internacionálů. V té době se základem týmu stala řada končících hráčů z let 1946 – 66. Utkání proti domácím soupeřům se postupně rozšířila i o mezinárodní soupeře. V roce 1967 z Německa do Prahy přijel klub SV Hannover 78. Následující rok vycestovali hráči Slavie na zápas proti stejnému soupeři, tentokrát na jejich hřišti v Německu. Následovalo v roce 1969 utkání proti SV Ricklingne Hannover v Troji a řada dalších zápasů. Postupně docházelo i ke generační výměně starších hráčů za mladší.

OLD BOYS SLAVIA PRAHA

V roce 1996 byla ustavena nová stará garda čtyřicátníků a padesátníků, kteří měli „svá nejlepší aktivní léta na hřišti před sebou“. Hráči původní Staré gardy pokračovali v setkávání, aktivitu na hřišti a sportovní zápolení však přenechali týmu OLD BOYS SLAVIA. Někdejší mistři republiky a reprezentanti prokazovali, že stále nerezaví. Kromě domácích utkání sehráli naši Old Boys i mezinárodní utkání, například proti francouzskému týmu Old Briscards z Lille. Konkrétně bez těchto bývalých hráčů, trenérů a rozhodčích by OLD BOYS SLAVIA tým nefungoval: Špiler, Kolář, Rázga, Nešpor, Klicpera, Krejčí, Parák, Ryvola, Srb, Stránský, Svoboda, Tomáš, Veselý, Šindelář.

 

old_boys_rozlucka-s-trojou_3378.jpg

Old Boys (Honza Tauber)

Slavia Oldies

Dalším týmem starších hráčů byli Slavia Oldies.

 img_6003.jpg

Slavia Oldies v akci, jaro 2013

SLAVIA 35+

V roce 2016 se začíná organizovat nová krev a pod názvem SLAVIA 35+ hraje tým dnes. Podle trenéra týmu Martina Franka bude celkový počet hráčů v týmu někde okolo 35, ale jistě to neví. Pro tenhle tým jsou totiž důležitější jiné hodnoty. Sportovní zapálení, láska k ragby a kamarádství. Jisté je, že na zápas se sejde v průměru pozoruhodných 25 hráčů.  Jedná se o ragbisty, kteří ukončili aktivní hraní v A-týmu a B-týmu, ale i rodiče dětských hráčů z mladších kategorií. Ragby se tak věnují celé rodiny Slávistů, sdílí své zážitky, hecují se a podporují. V týmu hraje každý, kdo má chuť zdraví a srdce pro ragby.

A nejde jen o společenská setkávání. Vzhledem k tomu, že v republice fungují pravidelně tři veteránské týmy Old Boys Praha, Czech Rugby Stars a Moravští Orli, které sdružují všechny hráče z uvedených oblastí a věkových kategorií, a ostatní klubové veteránské týmy fungují u každého klubu, je proti komu hrát. Největším úspěchem týmu Slavia 35+ zatím byla výhra na turnaji Memoriál O. Seidla na Spartě loni v listopadu. V letošním roce odehráli ragbisté mezinárodní přátelský zapas s Hampstead Rugby Club.

Za současnou aktivitou, souhrou a úspěchy týmu stojí trenérsko-organizační trojice Frank, Adámek, Sláma. A na jaký další zápas nebo ragbyovou událost se tým těší? Budete to přátelské utkání se Spartou v rámci oslav 90 let klubu. Tak si to nenechte ujít …

 rc_slavia_35+.jpg

Slavia 35+, listopad 2016

 

 

 

Loading...

Články

  • 20.5.2017 KDYŽ VÁM SRDCE BIJE PRO RAGBY, NA VĚKU NEZÁLEŽÍ

Zoom gallery

NAUČ SE HRÁT RUGBY JAKO RUGBISTÉ NA MISTROVSTVÍ SVĚTA V JAPONSKU 2019

NÁBOR HRÁČŮ A HRÁČEK 

Zoom gallery

 

Partneři:

 

 

 

 

 

 

Zoom gallery

Zlatí partneři

Ladislav Dráb
Miloš Pešek
Vlasta Bažant
Milan Rázga
Jan Kolář

Petr Ryvola

Stříbrní partneři

Hana Pešková
Jiří Huptych
David Frydrych

Bronzoví partneři

Petr Moravec

 

 

 

Loading...

Články

  • 20.5.2017 KDYŽ VÁM SRDCE BIJE PRO RAGBY, NA VĚKU NEZÁLEŽÍ

Zoom gallery

NAUČ SE HRÁT RUGBY JAKO RUGBISTÉ NA MISTROVSTVÍ SVĚTA V JAPONSKU 2019

NÁBOR HRÁČŮ A HRÁČEK 

Zoom gallery

 

Partneři:

 

 

 

 

 

 

Zoom gallery

Zlatí partneři

Ladislav Dráb
Miloš Pešek
Vlasta Bažant
Milan Rázga
Jan Kolář

Petr Ryvola

Stříbrní partneři

Hana Pešková
Jiří Huptych
David Frydrych

Bronzoví partneři

Petr Moravec