RC Slavia Praha > Klub > Hrajte ragby

Hrajte ragby

V případě, že máte zájem a chcete si vyzkoušet ragby u nás v klubu napište přímo trenérům. Pokud si nevíte s výběrem rady, tak můžete napsat na slavia1927@gmail.com.

Motto:

„...svět je u vytržení z drsně přitažlivého ragbyového šampionátu. O nevelký pohár Webba Ellise se vede boj, který připomíná válku, ale při tom platí, že tenhle na první pohled barbarský sport hrají gentlemani.“

Sportovní kvality

 Ragby je komplexní sport, uplatňuje se v něm síla, obratnost, rychlost, tvůrčí myšlení, rychlé rozhodování a hlavně odvaha. Mohou jej hrát vysocí atleti, rychlé lehké váhy i stokiloví siláci, ale hlavně bojovníci.

Ragby mohou hrát děvčata i ženy a opravdu tak v poslední době stále častěji činí.

Ideální sport pro děti a mládež

Ne náhodou je ragby hlavním sportem na středních a vysokých školách ve Velké Británii. Ragby vychovává k odvaze a statečnosti, odolnosti a kolektivní spolupráci. Zvyšuje sebevědomí a potřebu zodpovědnosti za vlastní jednání. Každé dítě a mladík má v sobě soutěživost a potřebu vyniknout. Tento vysoce soutěživý sport k tomu poskytuje ideální podmínky. Stejně se kluci rádi perou. Tady to mohou dělat podle pravidel a s míčem. 

Lidské hodnoty

Přes svoji bojovnost a tvrdost je ragby hra, ve které se hráči navzájem silně respektují, protože vědí, že záludnosti a nedodržování pravidel se už z povahy hry velmi nevyplácí. V ragby se nesimuluje. Rozhodčí je nezpochybnitelná autorita, se kterou se nediskutuje. Soupeř si zasluhuje stejný respekt jako spoluhráč. V těchto věcech se ragbisté po právu považují za sportovní elitu.

Team, parta

Ragby je snad nejtýmovější hra. I sebelepší jedinech znamená jen málo. Proto není ragby sportem hvězd a primadon, ale bojovníků a dříčů. Vzájemná podpora hráčů, ať již v osobních soubojích nebo ve vytváření prostoru pro útočení je alfou a omegou úspěchu.

Dobrý tým nemůže existovat bez dobré party a mezilidských vztahů mezi hráči. To nekončí na hřišti, ale pokračuje v klubovně i v civilním životě.

Drama

Ragby je za všech okolností dramatický sport. Z podstaty hry, která spočívá v získávání prostoru, neboť skórovat lze jen dosažením soupeřova území a faktem, že postupovat vpřed lze jen přihráváním vzad, nelze hrát na obranu nebo na údržbu. Postup vpřed a boj je jediný smysl hry.

Dostupnost

Ragby není náročné na vybavení. Dresy, kopačky, treningové oblečení, chrániče na zuby a možná látková přilba. Nezbytné je travnaté hřiště.

Ragby v RC Slavia Praha je snadno dostupné, stačí zajet tramvají nebo autobusem do Edenu.

Nebo přijet autem a bez problemů u hřiště za fotbalovým stadionem zaparkovat.

Popularita

Zcela upřímě, ragby není v tomto ohledu fotbal nebo Formule 1 a nikdy nebude. Má své hodnoty, které oceňují fanoušci, muži i ženy, kterých jsou na světě miliony , které zaplňují do posledního místa velké stadiony a přitahují miliony k televizním obrazovkám. Bez rivality, bez nenávisti. Protože nejvyšší hodnotou je hra – ragby.

Sport bez nešvarů

Ragby je sport bez skandálů, bez dopingu, korupce, hysterie, ovlivňování výsledků a zákulisních čachrů.

Jeho „slabou“ stránkou je snad jen to, že se po ukání vezmou soupeři kolem ramen a jde se pokračovat do klubovny, k baru.  Třetí poločas je tradiční částí zápasu a má vždy jen jednoho vítěze – ragby.

Závěr

Pro tohle všechno ragby hrajeme! Ragby není sport, je to životní filosofie. 

 
26.5.2015 Pohled Dana Cartera z All Blacks na ragby

v současné době asi nejlepší útoková spojka na světě na webu  více

Zoom gallery

NAUČ SE HRÁT RUGBY JAKO RUGBISTÉ NA MISTROVSTVÍ SVĚTA V JAPONSKU 2019

NÁBOR HRÁČŮ A HRÁČEK 

Zoom gallery

 

Partneři:

 

 

 

 

 

 

Zoom gallery

Zlatí partneři

Ladislav Dráb
Miloš Pešek
Vlasta Bažant
Milan Rázga
Jan Kolář

Petr Ryvola

Stříbrní partneři

Hana Pešková
Jiří Huptych
David Frydrych

Bronzoví partneři

Petr Moravec

 

 

 

Zoom gallery

NAUČ SE HRÁT RUGBY JAKO RUGBISTÉ NA MISTROVSTVÍ SVĚTA V JAPONSKU 2019

NÁBOR HRÁČŮ A HRÁČEK 

Zoom gallery

 

Partneři:

 

 

 

 

 

 

Zoom gallery

Zlatí partneři

Ladislav Dráb
Miloš Pešek
Vlasta Bažant
Milan Rázga
Jan Kolář

Petr Ryvola

Stříbrní partneři

Hana Pešková
Jiří Huptych
David Frydrych

Bronzoví partneři

Petr Moravec